Eğitimde Yeni Bir Bakış Açısına İhtiyaç Var
0 | | | 03-01-2016

Ali DENİZ

Eğitimde bir yenileşme lazım. Yapılan reformlara rağmen hâlâ değiştirilemeyen ve kronikleşen sorunların ve yapıların olduğunu görüyoruz.

Nicelik olarak da, nitelik olarak da güçlü olmalıyız. Güçlü olmayı, emeği değerli kılmak, ekmeğimizi artırmak, haklarımızı çoğaltmak, korumak noktasında yürüttüğümüz, yürüteceğimiz mücadelenin etkili sonuçlar doğurmasının aracı olarak görüyoruz. Büyümeye devam ederken, alanımızda uzmanlaşma, kurumsallaşma ve olgunlaşma süreçlerimizi de tamamlamak zorundayız.

Hepimiz insanca bir hayat kalitesine sahip bir ortama kavuşmalıyız. Eğitimde bir yenileşme lazım. Yapılan reformlara rağmen hâlâ değiştirilemeyen ve kronikleşen sorunların ve yapıların olduğunu görüyoruz. Bunların başında da müfredatta ve ders kitaplarında öğrencileri dünyadaki değişimlere değil, ideolojiye göre yetiştiren yönlendirmeler gelmektedir. Kimseye kendimizi beğendirmek için değil, bir ihtiyacı ortaya koyabilmek ve netice itibarıyla yaşanan sorunların giderilebilmesi için seferber olmak durumundayız. Sendika olarak bunun için çalışıyor, çaba harcıyoruz. Biz yeni bir bakış açısını ortaya koyabilmek için ülkemizde sendikal faaliyete başlamış, çalışma ve insan hayatında bir şeyleri değiştirebilmenin mücadelesine girmiş bir grup gönüldaşın yolunu ve çizgisini devam ettiren bir hareketiz. Onun için insanlığa yeni bir soluk gelecekse, bir şeyler değişecekse, bu bizlerin mücadelesi sayesinde olacaktır. İnsanlığın potansiyeli burada, Eğitim-Bir-Sen teşkilatında mevcuttur.

Top