Adıyaman 1 Şubesi

Komisyonumuz, kadınların sorunlarını yakından takip edecektir

Eğitim Bir Sen Kahta İlçe Temsilciliği Kadın Kolları Başkanlığı ilçe temsilciliği binasında gündemi değerlendirerek, yapılacak çalışmalar hakkında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi. Kahta Eğitim Bir Sen Kadın Kolları Temsilcisi Fatma Güneri başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda kadın çalışanların sorunları dile getirildi.

Toplantıda konuşan Güneri, gerek ev hanımı, gerekse iş hayatındaki kadınların bazı sıkıntılarla karşı karşıya kaldıklarını ifade ederek, “Meslek sahibi olan ve kariyer yapmış kadınlarımız toplumun her kesiminde varlığını hissettirmektedir. Ayrıca yaşantısını ev hayatına adamış çocuk yetiştirme konusunda büyük gayret sarf eden ev hanımlarımız da bulunmaktadır. Her iki koldaki kadınlarımız da bazı sorunlar yaşamaktadır. Bizler oluşturduğumuz komisyon ile bu sorunları gün yüzüne çıkarmak ve çözümlenmesinde katkı sağlamak istiyoruz. Yani kısacası, nerede zor durumda olan bir kadın varsa bizler komisyon olarak orada bulunacağız” şeklinde konuştu.

Konuşmasında “Sendikamızda çok sayıda kadın üye bulunmasına rağmen özellikle yönetim kademelerinde yer almamaları bizleri harekete geçiren önemli husus oldu. Biz dedik ki, kadınlar da her alanda yönetimde bulunmalıdır. O açıdan komisyonumuzun faydalı işlere imza atacağına inanıyoruz” ifadelerine yer veren Fatma Güneri, “Artık kadınlarımız toplumun her kesiminde hissedilir derecede yerini aldı. Özellikle iş hayatında kariyer yaparak, başarılara kadın eli değmiş oldu. Eğitim-Bir-Sen Kahta Kadınlar Komisyonu üyelerini yaptıkları ve yapacakları gayretli çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum. Komisyonumuz, kadınların sorunlarını yakından takip edecektir“ dedi.