Adıyaman 1 Şubesi

Tut İlçe Temsilciliğinden Halep Açıklaması

Eğitim Bir Sen Tut İlçe Temsilciliği Halep’e Yol Aç yardım kampanyası kapsamında bir basın açıklaması düzenledi. Tut Ulu Camii’nde yapılan basın toplantısında “ dünyada, özelliklede 300 km ötemizde Halep’te  yaşanan zulüm ve ölümlere karşı haykırmak, cılız da çıksa ,bağırışlarımız ,yakarışlarımız duyulmasa da karınca  misali tarafımızı ortaya koymak için sivil toplum kuruluşları olarak basın açıklaması yapmaya karar verdik. Bugün insanlığın ayaklar altına alındığı, insanların katledildiği  Halep’e karşı bütün dünya duyarsızlık gösterse de bizler 100 yıl önce Osmanlının en mümtaz şehirlerinden olan Halep’e ve oradaki kardeşlerimize duyarsız kalamazdık ve Allah’ın izniyle kalmayacağız. Bu noktada beni derinden  etkileyen bir hadiseyi sizlere aktarmak arzusundayız” ifadelerine yer verildi.

Tut İlçe Temsilcisi Mehmet Mustafa Uyar’ın okuduğu basın açıklamasında ayrıca şunlara yer verildi:

Kurtuluş Savaşı yıllarında Pakistanlı kardeşlerimizin duaları, yardımları ve bilhassa da Allah’ın izniyle bu millet ayağa kalkmış ve kardeşlerine yardım yapacak bir noktaya erişmiştir.

Gün Misket Bombalarıyla Öldürülen ve “Bize değil Allah’ın Kitabına Sahip çıkın, o sorgu günü vallahi bütün müslümanlardan şikayetçi olacağız” diyen gariplere yardım günüdür.

Gün Allah’ın izniyle gönül coğrafyamızda , ecdad yadigarı olan topraklarda yeniden büyümesi, yeniden ümmetin lideri olması beklenen Büyük Türkiye’nin ayaklarına pranga vurularak etrafına bakmaması için her gün bomba patlatanlara inat ümmete sahip çıkma günüdür.

Gün, ayaklar altına alına insanlığın yeniden dirilişi için bir nebze katkıda bulunma günüdür.

Gün firavunlara karşı Musa, Nemrut’a karşı İbrahim düsturuyla zalimlere karşı dimdik mazlumların yanında olma günüdür.

Gün; Mazluma Ümit ,Zalime Korku Olma günüdür.”